Basından Haberler

Hacı SABANCI'ya Flamenkolu Anma
Büyükşehir Belediyesi Konser Salonu’nda Sabancı Ailesi’nin katkılarıyla organize edilen konseri Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası’nın (ÇDSO) Genel Sanat Yönetmeni ve Daimi Şefi Emin Güven YAŞLIÇAM yönetti. Konserde konuşan merhum Hacı SABANCI’nın eşi Özcan SABANCI, ÇDSO’na, Şef YAŞLIÇAM’a , tüm sanatçılara ve emeği geçenlere, bu konseri geleneksel hâle getirdikleri için teşekkür etti.

Özcan SABANCI, “Eşim Hacı SABANCI, ülkesinin ekonomik kalkınması ve ailesinin birliği için çok çalıştı. Sizler beni, eşimin anmalarında hiçbir zaman yalnız bırakmadınız. Hepinize çok teşekkür ederim. 13 sene geçti, bizden ayrılalı. O, artık sevenlerinin kalbinde, en çok da Adanalıların kalbinde yaşıyor. Yaşamaya da devam edecek” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından Emin Güven YAŞLIÇAM yönetimindeki orkestra, İspanyol Gecesi adıyla, İspanyol halk müziklerini seslendirdi. Solistliğini “Bas” Burak BİLGİLİ ve “Trompet” Vicente CAMPOS’un yaptığı konserde, dançılar Sandra Ruiz VICENTE ve Elisa Perez BELTRAN, danslarıyla konsere eşlik ettiler.

Konserin ardından orkestranın yanına giden Özcan SABANCI, sanatçılara teşekkür etti. Hacı SABANCI anısına düzenlenen konsere Adana Valisi Hüseyin Avni ÇOŞ, Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Zihni ALDIRMAZ, merhum Hacı SABANCI’nın oğlu Ömer SABANCI, kızı Demet ÇETİNDOĞAN, gelini Arzu SABANCI, yeğeni Ali SABANCI, Cengiz ÇETİNDOĞAN, Sabancı Ailesi üyeleri ve çok sayıda kişi katıldı

« Geri