Basından Haberler

ÇDSO Gaziantep Zeugma Müzesi'ni açtı!
Dünyanın en büyük mozaik müzesi konumunda olan Zeugma Mozaik Müzesi ziyarete açıldı.

Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY, ''Biz, dünyanın en zengin toprakları üzerindeyiz. Tarihimiz zengin, coğrafyamız zengin. Bu topraklar üzerinde ne varsa hangi dönemden kalmış olursa olsun, hangi uygarlıktan, kimde kalmış olursa olsun onlar bugün insanlığın, geleceğin önünde bize verilmiş olan emanetlerdir'' dedi.

Zeugma Mozaik Müzesi ve toplu açılışlar nedeniyle Gaziantep'e gelen Başbakan Recep Tayyip ERDOĞAN ve eşi Emine ERDOĞAN'ı müzeye gelişlerinde Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul GÜNAY karşıladı.

Açılış törenine Başbakan Yardımcısı Bülent ARINÇ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma ŞAHİN, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi EKER, AK Parti Genel Başkan yardımcıları Hüseyin ÇELİK ve Abdülkadir AKSU, Gaziantep Valisi Erdal ATA, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Asım GÜZELBEY ile vatandaşlar katıldı.

Açılış töreni, Emin Güven YAŞLIÇAM yönetimindeki Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası'nın seslendirdiği İstiklal Marşı ile başladı. Orkestra daha sonra Dvorak'ın 'Slav Dansları'nı yorumlarken tenor Murat KARAHAN da ''Kalamış'' adlı parçayı seslendirdi. Orkestranın programı, Radetzky Marşı'yla sona erdi.

« Geri